Ošetrovanie dreva

Tu je uvedený prehľad základných výrobkov. Pre doplnenie informácií a navrhnutie náterového systému pre Vaše potreby, nás prosím kontaktujte.

 Cetol Novatech

SIKKENS Cetol Novatech

Alkyd – na báze riedidiel

Hrubo vrstvový priehľadný lak na drevo pre exteriéry. Kvalitná ochrana pred počasým a UV žiarením, vytvára paropriepustný, hodvábne lesklý veľmi pružný film. Vhodný na drevené obklady, altánky, pergoly a pod. Nanáša sa v dvoch vrstvách priamo na drevo.

SIKKENS Cetol BLX-Pro Top

Akrylát

Transparentný vrchný náter, podčiarkne krásu dreva, paropriepustný, určený pre nosné drevené konštrukčné prvky, alebo ako základný náter v priehľadných náterových systémoch na drevo založených na vode, veľmi vhodný pre konštrukcie s veľkými plochami dreva, ako sú nosné drevené konštrukcie, balkóny, záhradné ploty a pod.

Zobraziť technický list.

vcvccc

SIKKENS Cetol BLX-Pro

Akrylát

Priehľadný základný náter založený na báze vody aplikovateľný na mäkké aj tvrdé drevo. Je vhodný pre drevené stavebné prvky v interiéri a v exteriéri. Vyznačuje sa dobrou priľnavosťou aj pri vlhkých podmienkach a veľmi dobrým roztekaním.

Zobraziť technický list.

SIKKENS Cetol Clearcoat HB

Pre renováciu Cetol Novatech

Bezfarebný prípravok s matným leskom určený na údržbu pre vonkajšie stavebné drevo s dvojzložkovými svetelnými stabilizátormi (zdokonalená odolnosť voči UV ), založený na alkydovej živici. Dosahuje trvácnosť tradičného systému Cetol Novatech. Farba počiatočnej ochrannej vrstvy netmavne. Používa sa ako doplnková konečná vrstva na bezfarebné (UV-ochrana) drevené konzervačné prísady, na nestabilné konštrukcie ako altánky, fasádové nátery, záhradné drevené oplotenia,…Na obnovu, ako údržbový systém na neporušené, dostatočne pigmentované – Cetol Novatech – nátery. Údržba každé 2 roky, v závislosti od podmienok substrátu, reparovaná tesárska práca by mala byť dobre očistená a obrúsená.

Zobraziť technický list.

SIKKENS Cetol Clearcoat MB

Pre renováciu Cetol Filter 7 a Cetol TGL- systém

Bezfarebný prípravok s matným leskom určený na údržbu pre vonkajšie stavebné drevo s dvojzložkovými svetelnými stabilizátormi (zdokonalená odolnosť voči UV ), založený na alkydovej živici. Dosahuje trvácnosť tradičného systému Cetol Filter7 alebo Cetol TGL- systém. Farba počiatočnej ochrannej vrstvy netmavne. Použitie ako doplnková konečná vrstva na bezfarebné (UV-ochrana) drevené konzervačné prísady, na nestabilné konštrukcie. Údržba každé 2 roky, v závislosti od podmienok substrátu, reparovaná tesárska práca by mala byť dobre očistená a obrúsená. Reparovať možné defekty a prekryť celý povrch prípravkom Clearcoat HB.

Zobraziť technický list.

SIKKENS Cetol Clearcoat LB

Pre renováciu Cetol HLS Plus

Bezfarebný prípravok s matným leskom určený na údržbu pre vonkajšie stavebné drevo s dvojzložkovými svetelnými stabilizátormi (zdokonalená odolnosť voči UV ), založený na alkydovej živici. Dosahuje trvácnosť tradičného systému Cetol HLS Plus. Farba počiatočnej ochrannej vrstvy netmavne. Konečný odtieň závisí od farby systému Cetol, na ktorom je Cetol Clearcoat aplikovaný.

Zobraziť technický list.

ty7o

SIKKENS Cetol WF 761

Akrylát – na báze vody

Základný náter, medzináter a konečný hodvábne lesklý priehľadný náter na drevo v exteriéri aj interiéri. Určený na drevené domy, altánky a obklady. Zachováva a zvýrazňuje štruktúru dreva. Odolný voči UV-žiareniu a vplyvom počasia, je paropriepustný a veľmi pružný. Nanáša sa v 2-3 vrstvách priamo na drevo.

SIKKENS Cetol WF 771

Unikátna technológia ochrany dreva. Vodou riediteľná, priehľadná, matná, základná vrstva, medzivrstva a vrchná vrstva pre drevené konštrukcie. Vhodná ako

trojvrstvový systém z jednej plechovky pre exteriér. Výrobok je pripravený na použitie, má vysokú paropriepustnosť, chráni proti UV-žiareniu. Použitie do exteriéru, hlavne na silne namáhané plochy. Cetol WF 771 vyplňuje póry dreva a na povrchu nevytvára film, ktorý by sa neskôr odlupoval. Použitie na drevinách listnatých ako aj ihličnatých.

SIKKENS Cetol HLS Plus

Alkyd

Transparentný, matný, protipliesňový prípravok na drevo pre použitie v exteriéroch, štruktúra dreva ostáva zachovaná, reguluje vlhkosť, odolný voči pliesňam, ľahká údržba, základný náter pre Cetol Filter 7, samostatne sa používa na záhradný nábytok, odolný voči UV žiareniu.

Zobraziť technický list.

SIKKENS Cetol Filter 7 Plus

Alkyd

Transparentný lak, vysoká ochrana pred počasím a UV žiarením, pružný náter, údržba raz za 5 rokov, nezachytáva špinu, mikroporézny, zvýrazňuje štruktúru dreva, odolný voči vlhkosti.

Zobraziť technický list.

iyitor

SIKKENS Cetol TS Interior

Uretán

Vysokokvalitný transparentný lak na interiérové použitie, odolný voči škrabancom a odreninám, zvýrazňuje štruktúru dreva, okná, dvere, obklady, v troch vrstvách, odolný vode, alkoholu a horúcim nápojom.

Gupa

SIKKENS Cetol Gupa

Tmel

Rýchlo schnúci tmel na drevo. Jednozložkový tmel pre malé a rýchle opravy, alebo vyplnenia malých dierok a puklín. Takisto vhodný pre rýchle retušovanie drobných nedostatkov. Obsahuje drevené vlákna, ktoré dávajú tmelu estetické a mechanické vlastnosti veľmi podobné samotnému drevu. Je pretierateľný akýmkoľvek druhom základného náteru, emailu, alebo priehľadného záverečného náteru. Vhodný pre použitie v exteriéroch a interiéroch.

nbnnvnvnvn

TRIMETAL Silvatane PU Acryl Prestige

1 K polyuretán (lesklý a matný)

Veľmi tvrdý bezfarebný lak, výnimočná odolnosť voči chemickým a mechanickým náporom, chlórovanej vode, detergentom, kyselinám, chemikáliám a alkoholu, určený pre parkety, schody, vhodný pre kuchynský, barový nábytok a pod.

m4opii

TRIMETAL Silvatane PU Acryl

Akryl-uretán (lesk-satin-mat)

Bezfarebný lak na drevo, určený pre schody, parkety…odoláva mechanickému a chem. pôsobeniu, alkoholu, olejom a chlórovanej vode. Vhodný aj ako vrchný náter pre akrylátové farby pre zlepšenie ich odolnosti voči opotrebovaniu. Veľmi rýchlo schne.