Sikkens – farby na drevo

Asi by ste mali dosť veľký problém v súčasnosti nájsť na svete maliarsku firmu, ktorá by bola staršia ako Sikkens. Táto firma bola založená v roku 1792 /!!!!/ v Holandsku a už tesne po vzniku si vyslúžila uznanie a reputáciu v oblasti náterových hmôt v celej západnej Európe. Zároveň sa značka Sikkens stala lídrom v segmente transparentných a krycích farieb na drevo. Táto firma sa v 70-tých rokoch minulého storočia úspešne etablovala aj na trhoch v USA, Austrálii a Ázii.

Na začiatku 90-tých rokov sa Sikkens stal súčasťou globálnej spoločnosti AkzoNobel (výroba lakov, farieb a špeciálnych chemikálií), ktorý vznikol spojením nemeckej časti Akzo a švédskej firmy Nobel. Vstup do tejto korporácie umožnil firme Sikkens pokračovať v ďalšom vývoji a dodal firme potrebný čas, priestor a financie pre následné inovácie.

Jedným z výsledkov bola rada naterových hmôt „NEXT“ ktorej vývoj prebiehal na začiatku nového milénia. Hlavným mottom je slogan „ Next wave technology“, ktorá symbolizuje nové prémiové alkydové farby používajúce sa tradične a s veľkou obľubou v štátoch Európy s možnou expanziou na trhy USA, Kanady a Austrálie.

Prvou farbou uvedenou na trh bola sada Rubbol, ktorá bola vyvinutá aby ochránila exteriérové drevené materiály v maximálnej možnej miere. Na jednej strane táto farba ukazuje kresbu dreva, pritom však zakryje drevo akoby “plášťom”, ktorý je elastický, odolný a zároveň nepraská alebo sa neodlupuje. Rubbol je flexibilná farba, ktorá umožňuje drevu dýchať a je ideálna pre vertikálne drevené fasády, ploty alebo akékoľvek exteriérové drevené konštrukcie všeobecne.

Produkty radu Sikkens RUBBOL
Tenkovrstvé lazúry Sikkens

Pre fanúšikov tenkovrstvých lazúr firma Sikkens vyvinula lazúrovacie laky pod označením „CETOL BLX PRO“. Ide o tieto produkty:Lazúru Sikkens CETOL BLX PRO je možné použiť ako samostatný náter v troch vrstvách alebo ako základný náter v jednej vrstve pod Sikkens CETOL BLX PRO TOP, ktorý slúži ako vrchný náter. Nanáša sa v dvoch vrstvách. Keďže najväčším nepriateľom ochrany dreva exteriérovými farbami je práve slnko a jeho UV žiarenie, výrobok Sikkens Cetol BLX PRO TOP obsahuje UV filter.


Príklad využitia Sikkens BLX-PRO ako náter na terasy
Hrubovrstvé lazúry Sikkens /Náš tip/

Hrubovrstvá lazúra ma zastúpenie v podobe výrobku Sikkens Cetol Novatech. Tento hrubo vrstvový lazúrovací náter má vysoký objem sušiny, čím efektívnejšie chráni drevo pred slnečným žiarením. Pri renovačných prácach postačuje aplikovať jednu vrstvu a pri tzv. holo dreve, sa aplikujú iba dve vrstvy. Kombináciou s výrobkom najnovšieho výskumu, Sikkens Cetol Novatech Next získa zákazník ideálne duo výrobkov pre dokonalú a komplexnú ochranu dreva.Výrobky firmy Sikkens nie sú iba farby na drevené prvky v exteriéri. Tešia sa veľkej obľube u stolárov, joinery a v nábytkárstve všeobecne. Môžete ich využívať vo vnútri domu pri náteroch rôznych drevených obkladov, alebo pri maľovaní drevodomov.

Farby Sikkens na báze vody majú mnohé nesporné kvality. Na prvom mieste sa umiestňuje rýchlosť schnutia. Pri niektorých farbách je uvádzaná doba schnutia medzi vrstvami 2 hodiny! Áno čítate dobre. Farby vyrobené na báze vody sú ekologicky udržateľné náterové systémy. V neposlednom rade je to čistejšie a zdraviu menej škodlivé pracovné prostredie.

Od roku 2011 Disney a McDonald‘s si vybrali Sikkens ako svojho exkluzívneho dodávateľa náterových systémov.

Firma Sikkens má zastúpenie vo viac ako 80tich krajinách sveta a nevie sa dočkať ako vám bude môcť dokázať svoje nesporné časom overené kvality. Kontaktujte nás ešte dnes a získajte podrobnejší prehľad o jednotlivých náterových postupoch a produktoch.

Tabuľka využitia lazúr triedy Sikkens CETOL kliknutím na odkaz nižšie:
sikkens farby na drevo

sikkens drevené fasády farba


sikkens farba na dreve a okenné rámy

sikkens farba na drevodom

sikkens farba na drevenú fasádu

Inšpiráciu pre farebné odtiene možete načerpať kliknutím na tento obrázok:

Sikkens na dreve iroko

Potrebujete pomoc s výberom farby od značky Sikkens?