Oprava drevenej terasy z cédru v Calgary

Zdroj: ecostarpainting.com

Ted z “Calgarypainter” získal zákazku na renováciu pomerne veľkej terasy z cédrového dreva. Predchádzajúci náter prakticky ostal iba na malom ostrovčeku, pod schodmi, ktorý nebol až tak exponovaný voči slnečným lúčom. Majitelia domu po kúpe nehnuteľnosti zvolili pomerne nevhodnú údržbovú metódu, pričom terasu natierali raz – dva krát ročne ľanovým olejom. Zatiaľ čo tento typ náteru ochrany dreva v exteriéri má určité výhody, pri ochrane terás nemá žiadnu účinnosť, keďže neobsahuje žiadne filtre proti UV slnečnému žiareniu. Povedané inak: Ako keby ste sa na pláži v Chorvátsku v lete natreli detským olejom na zvláčnenie detskej pokožky a očakávali, že vás slnko nespáli. Drevené dosky časom úplne zčernali a sklamaní majitelia vyhľadali odbornú pomoc.

V takomto stave bola terasa na začiatku prác. Zdroj: ecostarpainting.com

Ted urobil niekoľko krokov pre vyčistenie terasy a zbavenia sa černajúceho povrchu dreva. Použil na to niekoľko stupňový postup. Najprv odstránil zašednuté povlaky, následným neutralizovaním dreva a dôsledným vyčistením povchu pripravil terasu na aplikáciu terasovej farby Sikkens. Ted sa rozhodol pre osvedčený Sikkens.

Výsledok môžete vzhliadnuť na slide hore /posúvací obrázok/, alebo aj na tomto videu:

Pôvodný článok TU.

Keďže produkty firmy Sikkens sa v jednotlivých regiónoch sveta líšia, u nás ponúkame rovnocennú náhradu v podobe všestranného náteru: Sikkens CETOL WF 771 alebo Sikkens CETOL BLX-Pro.

Aplikácia Sikkens CETOL WF 771 na drevenú terasu:

https://www.youtube.com/watch?v=FeBSUO6bWbM