Globálne estetické centrum (GAC) Akzo Nobel sa zaviazalo pomáhať projektantom a investorom pri výbere trendových a dôveryhodných fariebých odtieňov.
Každý rok s tímom uznávaných medzinárodných odborníkov na dizajn identifikuje globálne trendy, ktoré podľa všetkého formujú naše životy a naše životné a pracovné priestory.
Odborníci na farby z Global Aesthetic Center potom použijú tieto poznatky na výber farby roka a sprievodných paliet, ktoré zodpovedajú budúcim potrebám.
Tento rok 2023 hrdo oslavujeme 20 rokov našej kampane “Farba roka”.

 • Trend č. 1. Nechajte prírodu vychovávať
  Keďže obavy o duševné zdravie narastajú na celom svete, vytváranie priestorov, ktoré sa cítia v kontakte s prírodným svetom, nemôže byť včasnejšie. Ukázalo sa, že prístup k zelenému priestoru má hlboký a pozitívny vplyv na naše fyzické aj duševné zdravie.
  Viac ako kedykoľvek predtým potrebujeme priestory, ktoré nás spájajú s prírodným svetom a pomáhajú nám cítiť sa sústredene a pokojne.
 • Trend č. 2. Spolu kvitneme
  Vo veku rastúcej globalizácie je pochopenie nášho miesta v rodine vecí dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. Je to všetko o kolektívnom myslení a spolupráci ako rastliny v kvetinovom poli; spájať naše nápady, zdieľať naše zdroje, oslavovať rozmanitosť a podporovať harmóniu.
  V našom životnom aj pracovnom živote potrebujeme priestory, kde sa môžeme stretnúť a kultivovať tieto spojenia.
 • Trend č. 3 Využite surovú genialitu prírody
  Príroda nás inšpiruje svojou kreativitou a čoraz viac vidíme hodnotu požičiavania si návrhov z okolitého sveta, aby sme vyriešili svoje vlastné výzvy – napríklad kopírovanie tvaru vtáčieho zobáka na vytvorenie aerodynamických vlakov alebo lietadiel alebo používanie biologických materiálov na vytvorenie funkčných tkanín.
  Učením sa od prírody môžeme vybudovať pohodlné, funkčné a krásne životné a pracovné priestory pre zajtrajšok.

Lush farebná škála
Raw farebná škála
Flow farebná paleta
Maľby interiérov s Sikkens Alpahcryl Pure Mat SF
Buzz farebná paleta

Nielen farby roku 2023 vám vieme namiešať ešte dnes ale aj ostatné odtiene z ponuky farebných odtieňov, napr. Sikkens 5051.

Tu sú uvedené aj najpredávanejšie produkty od značky Sikkens (AkzoNobel):