Pred výberom farieb do obývacích priestorov, odporúčame sa najprv rozhodnúť akú kvalitu farby podľa stupňa zmývateľnosti / oderu za mokra si budete priať. Článok k danej téme nájdete tu: “Klasifikácia odolnosti farieb voči mokrému oteru

farby na steny do obývačky

Je jedno či bývate v malom útulnom apartmáne v meste, alebo rozsiahlom dome na vidieku, vaša obývacia izba bude tou najväčšou izbou, ktorú budete musieť vymaľovať a dekoratívne usporiadať. Výber farby pre obývačku, by mal byť prvotným rozhodnutím pri jej organizácii. Farba bude mať vplyv na všetko: od osvetlenia až po umiestnenie vašich obrazov.

Akákoľvek farba na stenu môže byť tou správnou voľbou, avšak musí byť dobre zladená s ostatnými prvkami v interiéri. Jedným z hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú výber farby v obývačke je množstvo denného svetla v poobedňajších hodinách, kedy je obývacia izba najviac využívaným priestorom.

Pri farebných odtieňoch by ste mali zvážiť, či potrebujete stimulujúcu alebo pokojnú farbu. Ak vás maľovanie nebaví mali by ste viac inklinovať ku tradičným farebným odtieňom. Ak ste fanúšik sezónnych úprav vo vašej nehnuteľnosti, tak môžete vyskúšať viac odvážne, trendové odtiene.

Pri plánovaní maľovanie, môže Vás lákať použiť napríklad klasickú kaolínovú farbu. My Vám však odporúčame prejsť sa po sortimente Sikkens, aby ste sa inšpirovali kvalitou. Je veľká šanca, že v sortimente máme zaradenú farbu, ktorá presne vyhovuje Vašej špecifikácií.

Pre maľovanie interiérových stien mate z radu Sikkens výrobkov na výber širokú škálu odolnosti voči ich mokrému čisteniu. V ponuke sú umývateľné nátery stien s triedou 3, 2 alebo aj v najvyššej triede 1. Bližšie informácie k triede zmývateľnosti aj TU.

Najpopulárnejšími farbami v našom porfóliu sú: Sikkens Alphatex SF, Sikkens Alphadur HD SF, Levis Saptocryl HP. Viac o našich akrylátových farbách a ich výhodách sa môžete dočítať TU.

Výber najpopulárnejších akrylátových farieb z eshopu