Pred výberom farieb do kuchynských priestorov, odporúčame sa najprv rozhodnúť akú kvalitu farby podľa stupňa zmývateľnosti / oderu za mokra si budete priať. Článok k danej téme nájdete tu: “Klasifikácia odolnosti farieb voči mokrému oteru

farby na steny do kuchyne

Kuchyňa je srdcom domova, zároveň je to aj priestor, ktorý je najviac exponovaný voči znečisteniu. Či už je to faktom, že ide ide o najnavštevovaniejšie miesto v dome, alebo ide o mnohoročné stopy po varení, je potrebné v nej aplikovať farby, ktoré vydržia skúšku času.

Vo všeobecnosti platí, že kuchynská linka zaberá najviac vizuálneho priestoru a teda od farebnej schémy skriniek linky sa bude odvíjať farba na stenách. Ak sú vaše skrinky dokončené v tmavých alebo stredných odtieňoch, vyhľadajte farby, ktoré vytvoria rovnováhu pomocou svetlejších odtieňov. Kuchynské linky z bieleho a bledého dreva sa dajú dobre kombinovať s mnohými farbami, najmä s modrou, sivou alebo aj zelenou.Ak je vaša kuchyňa prepojená s ostatnými izbami v byte otvoreným priestorom, mali by ste zvážiť odtiene, ktoré zaistia oku lahodiacu farebnú kontinuitu. Keďže priestor na stenách v kuchyni je obmedzenejší, vyberte si farebnú variáciu, ktorá doplní nielen kuchyňu, ale aj susedné miestnosti.

farba na steny kuchyna
ruzova farba do kuchyne

Výber farieb vhodných do kuchynských priestorov:

Farby na steny v našej ponuke predstavujú špičku v obore a to najlepšie na trhu. Nielenže ide o farby a steny s vysokou triedou odolnosti a zmývateľnosti, mnoho týchto farieb vieme dodať v stovkách odlišných odtieňov. Farby si môžete objednať z pohodlia domova cez náš eshop ešte dnes.