Pred výberom farieb do kancelárskych priestorov, odporúčame sa najprv rozhodnúť akú kvalitu farby podľa stupňa zmývateľnosti / oderu za mokra si budete priať. Článok k danej téme nájdete tu: “Klasifikácia odolnosti farieb voči mokrému oteru

farby na steny do kancelárie

Farby na steny do kancelárie, pracovne, office

Biele farby na stenách v kanceláriách sú v moderných firmách hudbou minulosti. Súčasné kancelárske prostredie predstavuje živý, aktívny priestor, ktorý je prispôsobený na to aby motivoval pracovníkov ku kolaborácii a kreativite a zároveň prezentoval pozitívny obraz pre svojich klientov.Farebná schéma, ktorú si vyberiete, môže mať vplyv na náladu a emócie vašich pracovníkov, takže by ste mali venovať čas zváženiu farebných odtieňov, keďže sa to môže vyplatiť pri zvýšenej produktivite a zlepšenej morálke vašich zamestnancov.

Z rôznych štúdií vyplýva, že odtiene modrej a zelenej sú upokojujúce farby, ktoré často vytvárajú pocit pohody a istoty. Farebné kombinácie červenej a žltej sa označujú ako „stimulujúce“ farby, ktoré môžu vzbudiť pocity odvahy a sily, ako aj agresie. Rovnaké zdroje uvádzajú, že čiernobiele kombinácie vyvolávajú pocit autority a moci. “Dievčenské farby” ako ružové, červenkasté, odtiene horčicovej a oranžovej tiež patria k populárnym farebným odtieňom v kanceláriách, pretože všetky oživujú pacovnú atmosféru tým, že dodajú nálade bohatosť a temperamentnosť.Tak isto si treba uvedomiť, že bez rozdielu dominantného pohlavia, kancelárie predstavujú pracovný priestor a nie obývačku. Z toho dôvodu sa odporúčajú tlmené farby, ktoré nezaťažujú oči a nerozptyľujú.

kancelária

Každoročne odborníci a dizajnéri z AKZO nobel publikujú farbu roka a k nej prislúchajúce farebné palety, ktoré sú vhodné pre rozličné priestory. Či už ide o obytné alebo kancelárske priestory, vždy ide o trend ktorý reprezentuje a kopíruje celospoločenské, kultúrne trendy s ktorými interaktujeme.

Výber farieb vhodných do kancelárskych priestorov: