Biele, krémové, sivé a pastelové farby všeobecne, sú obľúbenou voľbou pre kúpeľne hneď z niekoľkých dôvodov: dobre pôsobia na náš zrak, sú upokojujúce, a lichotia nášmu odrazu. Naviac, tieto neutrálne odtiene neprepúšťajú a neodrážajú svetlo spôsobom, ktorý potom mení farbu pokožky v zrkadle.

Tmavo modrá alebo sýto zelená farba môže môže odrážať na vašu pokožku neprirodzený lesk po interakcii s prirodzeným alebo umelým svetlom kúpeľne. Ak v domácnosti používate kúpeľňu na púdrovanie, make up a natieranie, jemná neutrálna farba steny môže byť tou najrozumnejšou (a najlichotivejšou) voľbou.

Farba v kúpelni by mala byť odolná voči pliesniam.

Kúpeľna je miestnosť, v ktorej sa permanentne zdržiava vlhkosť ak v nej nie je dostatočné vetranie. Vlhkosť môže poškodiť farbu, ak prenikne cez vrstvu farby a dotkne sa povrchu sadrokartónu alebo omietky pod ňou. To môže viesť k odlupovaniu farby a máslednému rastu plesní. Preto je dôležité namaľovať kúpeľnu farbami ktoré vlhkosť neabsorbujú a majú vysokú triedu odolnosti.

Nižšie je uvedený zoznam farieb ponúkaných našou spoločnosťou, pri ktorých sa nemusíte obávať o kvalitu farby vo vašej kúpelni:

Niekoľko farieb na steny do kúpeľne

farba do kupelne