Pred výberom farieb do priestorov detských izieb, odporúčame sa najprv rozhodnúť akú kvalitu farby podľa stupňa zmývateľnosti / oderu za mokra si budete priať. Článok k danej téme nájdete tu: “Klasifikácia odolnosti farieb voči mokrému oteru

Farby na steny do detskej izby

V súčasnosti sa prikladá dôraz na správny výber farieb a farebných kombinácií pre detské izby. Nálada detí je ovplyvnená prostredím, a tento fakt zahŕňajú aj farby na stenách v miestnostiach.

Vplyv farebných kombinácií na náladu človeka je známy už dlhšiu dobu. Určite ste si všimli odtiene zelenej v niektorých nemocniciach, ktorá pôsobí upokojujúco. Interiér materskej škôlky môže byť vymaľovaný veselými farbami nabitých energiou. Každá z týchto farebných schém je zvyčajne starostlivo vybraná, aby spĺňala účel miestnosti, do ktorej je určená.

Okrem prémiových farieb na steny do detských izieb vám preto prinášame niekoľko postrehov, ktoré vám môžu pomôcť s výberom farebných odtieňov do vášho domova.

Červená farba do detskej izby

Červená je mimoriadne stimulujúca farba. Táto farba dokonca zvyšuje tep vášho srdca a dychovú frekvenciu. Príliš veľa červenej farby môže u niektorých detí, vyvolať agresiu. Na druhej strane však táto farba môže pôsobiť ako dokonale jemná ako akcentujúca farba v miestnosti, ak sa snažíte vyvážiť chladné farby. Napríklad odhalená tehlová stena dodáva miestnosti zvýraznenie bez toho, aby ohromila farebnú schému, alebo pôsobila znepokojujúco.

Oranžová farba

Oranžová je jasná a veselá farba, ktorá preukázateľne zvyšuje komunikáciu a socializáciu. Deti, ktoré sa hrajú v izbách s oranžovými farebnými schémami, bývajú viac spolupracujúce, extrovertné a sebavedomé. Všetkého príliš môže škodiť a preto sa doporučuje použiť jemné odtiene oranžovej ako doplnkovú farbu do detskej izby. Kombinácia so svetlo zelenou, alebo neutrálne krémovou farbou môže byť to správne riešenie.

Žltá farba na stenu

Žltá dodáva každej miestnosti pozitívny a slnečný nádych. Štúdie poukazujúna to, že deti, ktoré sa učia v žltých miestnostiach, majú úžitok zo zvýšenej koncentrácie a lepšej pamäte.
Na druhej strane je potrebné zvážiť túto farbu pre detskú izbu, ak vaše dieťa je aktívne pred spaním alebo sa zobúdza príliš skoro ráno.

Žltá farba funguje veľmi dobre v kombináciách s inými farbami, ak je spárovaná so sivou, modrou alebo zelenou farbou. Táto rovnováha umožňuje vyzdvihnúť pozitívne stránky žltej bez toho, aby sa dieťa cítilo podráždene.

Ružová farba

Klasická farba pre maľovanie dievčenských detských izieb. Ružová je upokojujúca a podporuje empatiu a starostlivosť. Môže to viesť k tomu, že sa deti budú správať starostlivejšie a ohľaduplnejšie.
Nevýhodou tejto farby je, že asi najskôr zo všetkých farieb znudí všetkých v domácnosti, preto nebuďte prekvapení, ak na vás vaše ratolesti vyrukujú s požiadavkou premaľovania ružovej detskej izby.

Hnedá farba

Hnedý odtieň stien udáva klasický tón, ktorý pomáha deťom cítiť sa stabilnejšie a ukotvenejšie vo svojom prostredí. Hnedá tiež funguje ako nádherné pozadie, ktoré vám umožní viac kreativity v aranžovaní ostatných prvkov v izbe.
Pozor na príliš tmavé odtiene hnedej, neodporúčajú sa ak máte doma sezónneho bojka.

Zelená farba

Zelená je upokojujúca farba, ktorá dodáva miestnosti sviežosť prírody a prináša do izby hravosť vonkajšieho prostredia. Niektoré stredné školy umiestňujú na steny zelené farby, keďže niektoré štúdie naznačujú, že zelená farba môže zvýšiť schopnosť čítania aj čítanie s porozumením.

Ak vaše dieťa bude vo svojej izbe robiť väčšinu domácich úloh, môže byť vynikajúcou voľbou zelená farba.

Modrá farba

Klasická farba chlapčenských detských izieb. Avšak, obe pohlavia môžu mať úžitok z toho, že sú obklopené touto upokojujúcou farbou.

Modrá sa často navrhuje ako farba miestnosti pre deti, ktoré sú obzvlášť náchylné na vyčíňanie. Tento odtieň že znižuje srdcovú frekvenciu, krvný tlak a spomaľuje dýchanie rozrušených ľudí.

Sivá farba

Sivá farba je pomerne tvrdý oriešok. Ak ju použijete v kombinácii s inými farbami /tyrkysová, žltá/ tak môžete dosiahnuť skvelý výsledok v detskej izbe. Avšak pri dominantnej sivej sa môže u detí vyskytnúť pocity opustenia a osamelosti.

Nižšie je zoznam farieb, ktoré ponúkame v našom eshope. Tieto farby sú vhodné do detských izieb nielen preto, že vám pri nich dokážeme namiešať akúkoľvek farebnú kombináciu, ale hlavne o to , že naše farby sú oderu vzdorné, umývateľné a udržia si pigmentáciu po dlhú dobu.

Prémiové farby od značiek Flugger, Sikkens a Levis za skvelé ceny.

Výber najpopulárnejších akrylátových farieb z eshopu