Farby pre vaše drevodomy a exteriériové drevené prvky.

Zvýraznite krásu vašich drevených stavieb, dverí, okien alebo akéhokoľvek iného exteriérového dreva s povrchovou úpravou špeciálne určenou pre tieto povrchy. Tieto povrchové úpravy chránia drevo a zároveň zvyšujú jeho hodnotu.

Povrchové úpravy Sikkens poskytujú vášmu drevu špičkový vzhľad a zachovávajú jeho prirodzenú kresbu a charakter. Možnosti vonkajšej úpravy zahŕňajú priehľadné, polopriehľadné a krycie povrchové úpravy. Naše povrchové úpravy Sikkens sa skladajú z nasledujúcich kategórií:

Sikkens Cetol: Lazúrovacie nátery Cetol.
Uznávaná estetika, výnimočná priesvitnosť a odolnosť sú charakteristické znaky radu Cetol.
Nátery Cetol, uznávané ako prémiová značka v celom svete profesionálnej starostlivosti o drevo, poskytujú maximálnu ochranu s vynikajúcou povrchovou úpravou na zlepšenie prirodzeného vzhľadu vonkajšieho a vnútorného dreva.

Sikkens Rubbol: Krycie nátery Rubbol kombinujú najvyššiu kvalitu, stabilitu farieb, kryciu schopnosť a technický výkon v nepriehľadných náteroch. Systémy Rubbol ponúkajú vynikajúcu rozťažnosť, priľnavosť a farebnú stálosť, ktorej sa nevyrovnajú tradičné nátery.

V našej ponuke lazúr a farieb pre drevodomy a exteriérové prvky všeobecne, nájdete rôznorodé farby v špičkovej kvalite.
Stavby z dreva si v našich poveternostných podmienkach vyžadujú dôkladnú ochranu hlavne pred UV žiarením a vlhkosťou. Ponúkame vám to najlepšie z trhu od osvedčených predajcov.
Či už ide o lazúrovacie laky, oleje, lazúry pre drevodomy, určite si budete mať z čoho vybrať.
sikkens cetol filter 7
biela farba na drevo

 

Sikkens lazúry pre drevo domy, zruby a drevostaby

Cetol Novatech a Cetol Novatech neXt

Mimoriadne populárne produkty.

Sikkens Cetol Novatech, predstavuje špičku vo svojom obore. Optimálny v hlavnej sezóne.
Spracovanie bez chvostov (prechodov vrstiev) vďaka dlhej doby spracovateľnosti a to dokonca aj pri vyšších teplotách – je Sikkens Cetol Novatech prvou voľbou pre veľké drevené povrchy, najmä ak je potrebné ich natrieť v lete.

Šetrí personál. Ďalšia výhoda dlhej doby spracovateľnosti: Aplikáciu náteru mokrý na mokrý pri viac poschodovom lešení je možná iba jednou osobou. To šetrí personál a zaisťuje flexibilitu.

Univerzálna ochrana dreva. Sikkens Cetol Novatech sa dá použiť aj na okenné prvky a na množstvo iných výrobkov z dreva v okolí domu, ako sú napr. štítové obloženia, strešné podhľady, nástupné tabule, balkónové zábradlia, prístrešky a pergoly a pod..

Spoľahlivo chráni povrchy. Saténovo lesklý konečný vzhľad je nie len vizuálne príťažlivý, ale tiež dlhotrvajúci, vďaka svojej vysokej ochrane voči UV, vlhkosti a poveternostným vplyvom.

 

Sikkens Cetol Novatech neXt nie je len mimoriadne odolný vďaka novej technológii pojív. Ale vďaka obsahu akrylátu lazúra schne oveľa rýchlejšie ako iné lazúry na báze rozpúšťadiel – a to aj vo vlhkom počasí a nízkych teplotách.

Sikkens Cetol Novatech neXt je preto perfektným produktom v prechodných obdobiach, ako je jar alebo jeseň. Je ho možné použiť aj ako expresnú lazúru.
Nová alternatíva na báze rozpúšťadiel (hybridná) pre ekologických maliarov Sikkens Cetol Novatech neXt obsahuje desaťkrát menej prchavých látok (VOC) ako bežné lazúry z alkydovej živice. Pri výrobe hybridnej lazúry sa používajú aj obnoviteľné suroviny.

Oba výrobky sú dostupné aj v rôznych odtieňoch z farebných palietVzorkovník lazúr na drevo Sikkens Cetol Natural Balance 1” alebo “Vzorkovník lazúr na drevo Sikkens Cetol Natural Balance 2″ .

 

 

Ekologické farby pre drevo domy na vodnej báze:

Pri správnej starostlivosti môže váš drevený doma, zrub alebo drevený obklad vydržať mnoho generácií.

Druh starostlivosti, pochádza z vysokoúčinných, ochranných lazúr a náterov, ktoré Sikkens vyvinul špeciálne pre zrubové konštrukcie, drevené obklady, garážové brány a obloženie.

Hlboká priľnavosť maximalizuje zachovanie farby, zatiaľ čo vynikajúce povrchové úpravy zvýrazňujú prirodzenú krásu dreva, ktoré chránia.

A môžete sa spoľahnúť na celoročnú ochranu pred UV žiarením, mrazom a vlhkosťou vo všetkých jej formách.

Výhody Sikkens

  • Vynikajúca penetrácia škvŕn a konečná priľnavosť
  • Minimálne olupovanie a/alebo tvorba pľuzgierov za všetkých poveternostných podmienok
  • Svetlostále formulácie, ktoré odolávajú vyblednutiu
  • Odoláva zmenám teploty a vlhkosti
  • K dispozícii je široká škála možností farieb, priehľadnosti a povrchovej úpravy

 

 

Ošetrenie drevených podláh a terás.

Povrchová úprava vašej terasy nielenže musí vyzerať skvele, ale musí tak vyzerať aj pri všetkom opotrebovaní, ktoré prichádza s tým, že je miestom, kde sa zhromažďuje váš vonkajší obytný priestor.

Prinášame Vám moridlá a oleje na drevené terasy, ktoré maximalizujú prirodzenú krásu dreva a zároveň ponúkajú penetračné a priľnavé vlastnosti, vďaka ktorým bude terrasa vyzerať ako nová, bez ohľadu na to, ako často tam bavíte rodinu a priateľov.

Podlahy v exteriéri: Sikkens Cetol WF 771, Timberex Timberguard olej na drevené podlahy v exteriéri alebo Timberex Voskový olej na interiérové podlahy, BLISS Woodtect Prémiový olej na drevené podlahy bezfarebný / teak odtieň.

Podlahy v interiéri: Trimetal Silvanol PU Acryl, Timberex Natural Oil, Timberex Wax-Oil

 

 

Pre profíkov aj domácich majstrov:

Všestranný matný lazúrovací náter na drevo Sikkens Cetol WF 771 – Systém 3v1, alebo s hodvábnym vzhľadom lazúrovací náter Sikkens Cetol WF 9810-46-25 (Cetol WF 761).
Oba výrobky sú riediteľné vodou v systéme 3 vrstvy priamo z jednej nádoby (3v1).

Ponúkame aj impregnáciu dreva, ktorá vďaka špeciálnej pigmentácii s efektom hliníkového kovu môže simulovať prirodzene starnúci, rovnomerne sivý povrch dreva bez fľakatých medzifáz – vzhľad, ktorý je absolútne trendový –  s výrobkom Sikkens Cetol BL Silvershine.

 

 

Bonus: Nátery Sikkens exkluzívne využíva aj McDonald’s pre drevené prvky svojich reštaurácií.

mc donnalds sikkens

 

 

Oleje pre drevené prvky v exteriéri, Belgickej značky Timberex:

Hlboko penetrujúce oleje, ktoré rýchlo vytvrdzujú, sú odolné voči vode a opotrebeniu, chránia drevo zvnútra a sú lepšie ako tenké povrchové nátery. Renovácia sa ľahko dokončí bez brúsenia jednoduchým nanesením renovačných olejov v spojení s ľahkým leštením. Dostupný je celý rad priemyselných olejov, povrchových úprav vyrobených na mieru pre domácich majstrov a produktov na čistenie a údržbu.

 

Bonus na záver: Sikkens Cetol Filter 7 Plus

Ak by vás zaujímal fakt, akým náterom je ošetrená drevená chata na vrchnom obrázku, tak je to alkydový náter Sikkens Cetol Filter 7 Plus s extra UV filtrom. Navrhnutý špeciálne pre posledné dve vrstvy na podkladový lazúrovací náter Sikkens Cetol Novatech.