Akrylátové farby vytvárajú na stenách vodotesný povrch. Tieto nátery v sebe kombinujú ľahkosť čistenia s vynikajúcou odolnosťou. Akrylátová farba je skvelou voľbou pre drvivú väčšinu stien v interiéroch domov alebo apartmánov. Je vhodná aj pre použitie do vlhkách priestorov ako sú kúpeľne a kuchyne. Pozn., do vlhkých priestorov neaplikujte vynilové farby.

Naše akrylové farby sú vysoko elastické, schopné sa rozťahovať a zmrštovať bez prasklín. Vďaka tomuto udržíte vlhkosť mimo miestnosti a zároveň sa tým zabráni postupnému odlupovaniu. Akrylová farba tiež odoláva pliesniam a je vybavená priedušnou povrchovou membránou, ktorá umožňuje úniku vlhkosti bez tvorby pľuzgierov alebo straty priľnavosti.

Tento druh farieb na stenu si dlhšie udrží svoju pigmentáciu aj voči UV žiareniu. Tiež si zachováva svoj lesk dlhšie ako farby na iných bázach a aj retuš farieb je podstatne jednoduchší.

Ďalšie príklady širokého využitia našich farieb môžete vzhliadnuť aj týchto sekciách: farby do obývačiek, farby do detských izieb, alebo aj farieb do kancelárií.

Pri plánovaní maľovanie, môže Vás lákať použiť napríklad klasickú kaolínovú farbu. My Vám však odporúčame prejsť sa po sortimente Sikkens, aby ste sa inšpirovali kvalitou. Je veľká šanca, že v sortimente máme zaradenú farbu, ktorá presne vyhovuje Vašej špecifikácií.

Pre maľovanie interiérových stien mate z radu Sikkens výrobkov na výber širokú škálu odolnosti voči ich mokrému čisteniu. V ponuke sú umývateľné nátery stien s triedou 3, 2 alebo aj v najvyššej triede 1. Bližšie informácie k triede zmývateľnosti aj TU.

Najpopulárnejšími farbami v našom porfóliu sú: Sikkens Alphatex SF, Sikkens Alphadur HD SF,Sikkens Alphacryl Morpha, Levis Saptocryl HP. Viac o našich akrylátových farbách a ich výhodách sa môžete dočítať TU.

Výber najpopulárnejších akrylátových farieb z eshopu

farba roku 2020
Flügger Dekso 5 farba na stenu
farby na steny do kuchyne