Sikkens Wood Coatings uvádza na trh rad CETOL WF 98xx

Sikkens Cetol WF 980

 

Spoločnosť Sikkens, po dlhšej odmlke spôsobenej pandémiou, uviedla na trh svoju ďalšiu generáciu produktov z radu CETOL, o ktorej spoločnosť uviedla, že ponúka nový a všestranný exteriérový transparentný systém s prepracovanou produktovou radou, ktorý dáva ešte lepší výber výrobcom drevených stolárskych výrobkov, stavebných prvkov ako sú napríklad drevené okná, dvere a ostatných exteriérových drevených elementov.

Tento transparentný rad vodouriediteľných jednozložkových vrchných náterov CETOL WF 98xx poskytuje podľa firmy Sikkens vynikajúce aplikačné vlastnosti, transparentnosť a vysokú odolnosť. Sortiment je vhodný pre všetky druhy drevín, poskytuje vysokokvalitný povrch, skvelý finálny vzhľad a dojem pri akýchkoľvek odtieňoch a roznorodých konštrukčných prvkoch, pričom podľa tvrdení firmy Sikkens nevyvoláva žiadne zachytávanie nečistôt.

Nový rad CETOL WF 98xx je súčasťou globálneho programu AkzoNobel, ktorý bojuje proti nepriaznivým poveternostným vplyvom na drevené konštrukčné prvky.

Vďaka testovacím miestam v Európe, Severnej Amerike a Ázii a Tichomorí AkzoNobel vyhodnotil viac ako 200 000 vzoriek v rôznych klimatických podmienkach a zároveň môže kontinuálne monitorovať ich dlhodobú životnosť. Vzorky sú vystavené a monitorované pravidelnými kontrolami parametrov, vizuálnymi kontrolami v rôznych vonkajších poveternostných podmienkach počas dlhšieho obdobia. Testovaním náterov proti extrémnym externým vplyvom môže Sikkens definovať životnosť systémov a ponúknuť spoľahlivé riešenia.

Tieto prísne testy aj pri simuláciach počasia pomáhajú demonštrovať, že aplikované nátery môžu ľahko vydržať vonkajšie poveternostné podmienky aj v extrémnych prostrediach, od arktického snehu a ľadu až po spaľujúce púštne slnko a dusné, vlhké tropické podnebie. Trvanlivosť radu CETOL WF 98xx bola preukázaná pomocou tých istých prísnych testov odolnosti v exteriéri, aby podľa Sikkensa poskytovali štandard vysokej kvality vo všetkých produktoch.

Steven Sternberger, marketingový riaditeľ produktov Sikkens:

„Táto ďalšia generácia CETOLu ponúka vynikajúcu odolnosť, overenú našimi vlastnými testovacími strediskami a EN certifikátmi. Nátery na drevo vytvárajú brilantný povrch, dosahujú maximálnu životnosť pri zlepšenej efektivite výroby. Sme nadšení, že môžeme uviesť tento rad systémov na trh a naďalej rozvíjať naše portfólio vynikajúcich exteriérových produktov pre výrobcov drevených stolárskych výrobkov, stavebných prvkov a obkladov.“

Nový rad prichádza vo všetkých farbách z kolekcií Joinery Color Classics JCC a Never Ending Impressions.

Sikkens CETOL WF 9810-xx-xx :