Ochrana dreva v altánku pomocou lazúry Sikkens Cetol WF 9810-46-25

Flügger Wood Tex Classic 2v1 lazúrovací lakFlügger Wood Tex Classic 2v1 lazúrovací lak

Východiská: Altánok s plochou OSB dosiek a drevených prvkov dosahoval takmer 130 štvorcových metrov. Tieto drevené prvky neboli ošetrené hneď po realizácii projektu, preto sa na neodvetraných častiach altánku vytvorila šeď. Bolo nutné ju odstrániť a všetky drevené konštrukčné prvky obrúsiť. Následne bol aplikovaný lazúrovací náter Sikkens Cetol WF 98110-46-25 v dvoch vrstvách. Celkovo bolo spotrebovaných 18 litrov tohto prémiového lazúrovacieho laku.

Orientácia: Juh – Východ, zasadený do svahu, minimálna expozício voči slnku

Výhody aplikácie a prečo sme sa rozhodli pre Sikkens:

  • Cena produktu sa pohybovala v priemere niečo málo okolo 9 € za liter lazúrovacieho laku, čo je v porovnaní s ostatnými neprémiovými lazúrami vynikajúca cena.
  • Podľa údajov výrobcu, aj skúsenosti nasledujúcich 7 rokov nebude potrebné náter obnovovať. Vzhľadom k tomu, že žiaden drevený konštrukčný prvok nebude exponovaný voči slnečnému žiareniu predpokladáme, že životnosť náteru bude podstatne dlhšia ako garancia výrobcu.
  • Vynikajúca práca s výrobkom. Vďaka konzistencii výrobku bola aplikácia náteru mimoriadne jednoduchá a rýchla. Prvá vrstva rýchlo penetrovala do hĺbky dreva, druhá vrstva vytvorila jednoliaty ochranný povlak, ktorý ochráni drevo pred poveternostnými podmienkami a predĺžuje životnosť dreva. Pri aplikácii náter “nebublinkuje”, nevytvára “mapy” a nesteká.
  • Krásny saténový vzhľad zvýrazňuje štruktúru podkladu. Pri zatienených altánkoch s použitím správneho osvetlenia vyzerá naozaj majestátne.

Flügger Wood Tex Classic 2v1 lazúrovací lak

Flügger Wood Tex Classic 2v1 lazúrovací lak

Produkty použité pri tomto projekte