FAQ – často kladené otázky – Sikkens farby na drevo

S pribúdajúcim množstvom výrobkov Sikkens, môže byť v súčasnosti niekedy ťažké si správne vybrať vhodný náter. Prečítajte si preto nižšie uvedené informácie, aby ste sa dozvedeli viac podrobností o dekoratívnych náteroch na drevo Sikkens a vybrali správny náter na drevo pre svoj nastávajúci projekt.

Najčastejšie otázky týkajúce sa sortimentu dekoratívnych drevených náterov Sikkens

Aký je rozdiel medzi Sikkens Cetol alebo Sikkens Rubbol?

Výrobky Sikkens sa dodávajú v dvoch radoch: Cetol a Rubbol

Sortiment produktov Cetol sú vysoko výkonné semi transparentné nátery na drevo. Polopriehľadné alebo tiež známe ako semi transparentné znamená, že môžete čiastočne vidieť štruktúru dreva cez náterové vrstvy. Pri stále viditeľnej kresbe dreva sa tým pádom zlepší prirodzený vzhľad dreva.

Semi transparentné nátery chránia vaše drevo pred poškodením UV žiarením a poveternostnými vplyvmi.Keďže táto rada výrobkov od firmy Sikkens je vhodná pre interiérové aj exteriérové drevo, nájdete s ňou široké uplatnenie pri veľkom množstve projektov.

Polopriehľadné nátery sa často vyskytujú na oknách, dverách, vonkajších stolárskych výrobkoch, oplášteniach, plotoch, zruboch, drevených budovách a prístreškoch.

Polopriehľadné nátery Sikkens Cetol môžu byť pigmentované rôznymi odtieňmi z kolekcie farebných odtieňov Sikkens Cetol Natural Balance 1 alebo Sikkens Cetol Natural Balance 2, prípadne aj z Never Ending Impressions. Stačí si najpopulárnejšie vybrať priamo v našom e-shope a objednať rovno domov. Pre výrobcov drevených okien a dverí je navyše k dispozícií farebná karta Sikkens Joinery Color Classic.

Rada Sikkens Rubbol

Sortiment Rubbol je určený na vytváranie tradičných, pevne namaľovaných povrchových úprav. Rubbol výrobky pozostávajú z vysoko kvalitných povlakov s kvalitnou farbou, sú nepriehľadné a dosahujú vysokú odolnosť. Tieto nátery tiež ponúkajú vynikajúcu flexibilitu a rozťažnosť, priľnavosť a zachovávajú si farbu v priebehu času.

Rada RUBBOL, je vo všeobecnosti odolnejšia ako polopriehľadná povrchová úprava CETOL, vydrží aj vonkajšie poveternostné podmienky a všeobecne vydrží dlhšie. Pri dlhších údržbových cykloch sú lakované povrchy nenáročné na údržbu a vedú k úspore času aj nákladov na prácu.

Na nepriehľadno natierané povrchy, výrobky RUBBOL môžu byť zafarbené do širokej škály farieb (napr. RAL, Sikkens farebný koncept 5051) a v rôznych odtieňoch od saténu po lesk. RUBBOL sa často používa na už natreté povrchy ako sú dvere, okná, prístrešky, záhradné budovy, zimné záhrady a ďalšie.

Ktoré drevené nátery Sikkens sú na báze vody?

Najnovší vývoj technológii povrchových úprav dreva priniesol výrobky Sikkens na báze vody.

Vývoj týchto produktov je jedným z najdôležitejších krokov pri znižovaní vplyvu farieb a náterov na životné prostredie všeobecne. Farby na drevo na báze vody majú nižšiu uhlíkovú stopu a sú prijateľnejšie z hľadiska ochrany životného prostredia.

Environmentálne výhody prípravkov na báze vody sú bez straty kvality dekoratívnych drevených náterov Sikkens. Verzie výrobkov Sikkens na vodnej báze prichádzajú s rovnakým výkonom a odolnosťou ako ich alternatívy založené na rozpúšťadlách. V našom e-shope ponúkame sú v ponuke: Sikkens Cetol BLX-Pro a Sikkens CETOL BLX-Pro Top.

Pozrite si priloženú tabuľku pre lepšie pochopenie využitia Radu Sikkens CETOL:

Nestabilné drevo

Napr.: ploty, ohradenia

Čiastočne nestabilné drevo

Napr.: drevené fasády domov

Stabilné drevo

Napr.: okná, dvere, stolárske výrobky

Lazúry na báze riedidiel

CETOL Filter 7 PLUS

2-3 náterový systém

----------------------

----------------------

Stredný a konečný náter

CETOL NOVATECH

Vysoko sušinová technológia

1 - 2 náterový sytém

Základný, stredný a konečný náter

Základný, stredný a konečný náter

Základný, stredný a konečný náter

Hybridné lazúry

NOVINKA

CETOL NOVATECH neXT

Nová X over technológia

1 - 2 náterový sytém

Základný a konečný náter

Základný a konečný náter

Základný a konečný náter

Lazúry na báze vody

CETOL BLX-PRO

2 - 3 náterový systém

Základný, stredný a konečný náter

Základný, stredný a konečný náter

Základný, stredný a konečný náter

CETOL BLX-PRO TOP

2 - 3 náterový systém

Stredný a konečný náter

Stredný a konečný náter

Stredný a konečný náter