Sikkens – farby inšpirované drevom

Drevo, ako tradičný stavebný materiál, je stále populárne aj napriek konkurencii mnohých moderných materiálov. Mechanické vlastnosti síce zohrávajú v jeho popularite dôležitú úlohu, ale vizuálna príťažlivosť “hrá prím” pre mnoho ľudí.
V skutočnosti, iba málo čo dokáže konkurovať prírodnej kráse kvalitného dreva a je to fakt, ktorý tvorí základ filozofie farieb Sikkens už vyše dvesto rokov. Neustále investície do výskumu a vývoja zabezpečujú, že nátery na drevo – Sikkens sú ešte aj dnes na špici technologických inovácií, poskytujú skvelý výkon a vynikajúcu estetiku.
Nasledujúci katalóg drevín ukazuje len niektoré z inšpiratívnych možností. Nachádza sa tu selekcia významných druhov dreva používaného v stavebníctve a stolárstve spolu s tým, ako je možné zvýšiť krásu dreva pomocou vysoko kvalitných náterov. Starostlivo vybraná kolekcia farieb pre každý typ dreva poskytuje odporúčanie k odtieňom, ktoré môžu priniesť vskutku nádherné až očarujúce výsledky.
Existuje veľa premenných, ktoré môžu ovplyvniť konečnú voľbu finálneho farebného odtieňa, ale je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že rôzne druhy dreva môžu byť viac vhodné pre rôzne odtiene dreva. Napríklad tmavšie dreviny, ako je Teak alebo Sepeli, alebo dreviny so zreteľnou kresbou, ako je dub, majú prirodzenú farebnú intenzitu, ktorú je možné vylepšiť použitím ľahších odtieňov bez výraznej zmeny originálnej farby dreva.
Na druhej strane, dreviny z ihličnanov, ako napríklad borovica, môžu prejsť výraznejšou farebnou zmenou, ktorá pravdepodobne zodpovedá prirodzeným odtieňom tmavších drevín, alebo je možné im dodať ešte výraznejšie a odvážnejšie odtiene.

Odporúčané farebné odtiene Sikkens na bukovom dreve.

Odporúčané farebné odtiene Sikkens na jaseňovom dreve.

Odporúčané farebné odtiene Sikkens na dubovom dreve.

Odporúčané farebné odtiene Sikkens na tuji /redwood/.

Odporúčané farebné odtiene Sikkens na smrekovci.

Odporúčané farebné odtiene Sikkens na smrekovom a jedľovom dreve.

Odporúčané farebné odtiene Sikkens na borovicovom dreve.

Naše najpredávanejšie lazúry Sikkens CETOL: