Otvorte si farebnú kartu Sikkens, variácie sivých odtieňov a hľadajte drámu vo svojich interiéroch. Ako nápomocná môže byť aj farebná karta na Sikkens, variácie bielych odtieňov. Všetky farebné odtiene Vám vieme namiešať a poslať na vami uvedenú adresu.

Sivá je vnímaná ako neutrálna farba a ako pri všetkých neutrálnych farbách, technicky ju nemožno nájsť na farebnom kolese. Ďalšie neutrálne farby sú biela, čierna a niekoľko odtieňov hnedej. Základná šedá je zmesou neutrálnych farieb bielej a čiernej. Biela farba je čistá farba, čo znamená, že nemôžete zmiešať žiadnu farbu, aby ste získali bielu. Čiernu však možno miešať a tu získate rôzne odtiene sivej.

Tu môžete získať teplé alebo studené sivé farby na steny, známe tiež ako teplota farieb. Na farebnom kolese by ste si mali všimnúť, že červená, oranžová a žltá farba je na jednej strane a zelená a modrá na druhej strane. Tie tvoria teplé a studené farby , napríklad červená predstavuje teplo a teplé farby, zatiaľ čo modrá predstavuje studené farby.

Rôzne typy šedej môžu byť úspešne použité ako grafika alebo písma v online dizajnoch, ktoré oslovujú a priťahujú publikum. Šedá farebná paleta je tiež populárna pri navrhovaní interiérov, pretože je to neutrálna farba, ktorá môže dobre fungovať s mnohými ďalšími farbami a vytvára upokojujúce a príjemné prostredie.