Otvorte si farebnú kartu Sikkens, variácie sivých odtieňov a hľadajte drámu vo svojich interiéroch. Ako nápomocná môže byť aj farebná karta na Sikkens, variácie bielych odtieňov. Všetky farebné odtiene Vám vieme namiešať a poslať na vami uvedenú adresu.

Sivá je vnímaná ako neutrálna farba a ako pri všetkých neutrálnych farbách, technicky ju nemožno nájsť na farebnom kolese. Ďalšie neutrálne farby sú biela, čierna a niekoľko odtieňov hnedej. Základná šedá je zmesou neutrálnych farieb bielej a čiernej. Biela farba je čistá farba, čo znamená, že nemôžete zmiešať žiadnu farbu, aby ste získali bielu. Čiernu však možno miešať a tu získate rôzne odtiene sivej.

farebné koleso

Tu môžete získať teplé alebo studené sivé farby na steny, známe tiež ako teplota farieb. Na farebnom kolese by ste si mali všimnúť, že červená, oranžová a žltá farba je na jednej strane a zelená a modrá na druhej strane. Tie tvoria teplé a studené farby , napríklad červená predstavuje teplo a teplé farby, zatiaľ čo modrá predstavuje studené farby.

Rôzne typy šedej môžu byť úspešne použité ako grafika alebo písma v online dizajnoch, ktoré oslovujú a priťahujú publikum. Šedá farebná paleta je tiež populárna pri navrhovaní interiérov, pretože je to neutrálna farba, ktorá môže dobre fungovať s mnohými ďalšími farbami a vytvára upokojujúce a príjemné prostredie.