Ochrana dreva v altánku pomocou farby Flügger

Flügger Wood Tex Classic 2v1 lazúrovací lakFlügger Wood Tex Classic 2v1 lazúrovací lak

Východiská: Altánok s plochou OSB dosiek a drevených prvkov dosahoval takmer 130 štvorcových metrov. Tieto drevené prvky neboli ošetrené hneď po realizácii projektu, preto sa na neodvetraných častiach altánku vytvorila šeď. Bolo nutné ju odstrániť a všetky drevené konštrukčné prvky obrúsiť. Následne bol aplikovaný náter Flügger Wood Tex Classic 2v1 v dvoch vrstvách, dohromady 30 litrov tohto prémiového lazúrovacieho laku bolo použitých pri tomto altánku.

Orientácia: Juh – Východ, zasadený do svahu, minimálna expozícioa voči slnku

Výhody aplikácie a prečo sme sa rozhodli pre Flügger:

  • Cena produktu sa pohybovala v priemere niečo málo cez 10 eur za liter lazúrovacieho laku, čo je v porovnaní s ostatnými neprémiovými lazúrami vynikajúca cena.
  • Výrobca uvádza, že počas nasledujúcich 5tich rokov nebude treba náter obnovovať. Vzhľadom k tomu, že žiaden drevený konštrukčný prvok nebude exponovaný voči slnečnému žiareniu predpokladáme, že životnosť náteru bude podstatne dlhšia ako garancia výrobcu.
  • Vynikajúca práca s výrobkom. Vďaka gelovej /tixotropnej/ konzistencii výrobku bola aplikácia náteru mimoriadne jednoduchá a rýchla. Prvá vrstva rýchlo penetrovala do hĺbky dreva, druhá vrstva vytvorila jednoliaty ochranný povlak, ktorý ochráni drevo pred pliesňami a predĺži životnosť dreva. Ani pri valčekovej aplikácii náter “nebublinkuje”, nevytvára “mapy” a nesteká.
  • Krásny polomatný finiš, ktorý zvýrazní štruktúru dreva. Pri zatienených altánkoch s použitím správneho osvetlenia vyzerá naozaj majestátne.

Flügger Wood Tex Classic 2v1 lazúrovací lak

Flügger Wood Tex Classic 2v1 lazúrovací lak

Produkty použité pri tomto projekte