RD-Monoguard bol vybraný pre renováciu mosta Øresund

Vysoko výkonný, antikorózny náter RD-Monoguard na báze vody, sa stal víťazom v súťaži pre renováciu náteru pre jeden z najdlhších mostov v Európe, ktorý spája Dánsko so Švédskom cez úžinu Øresund. Most, dlhý takmer 8 kilometrov je známy svojim dvojúrovňovým dopravným systémom kombinujúcim železničnú a cestnú dopravu.

Dánska spoločnosť AcryMatic Coating – ktorá zastupuje spoločnosť RD Coatings má takmer 40 rokov skúseností s používaním antikoróznych technológií na vodnej báze. Spoločnosť AcryMatic Coating je priekopníkom týchto ekologických riešení v Škandinávii a úspešne využíva technológie RD Coatings pre renovácie najväčších mostných konštrukcií, ktoré vlastní Banedanmark a dánske riaditeľstvo ciest.

„Tri v jednom“

Spoločnosť AcryMatic Coating spolu so zakontraktovanou spoločnosťou Muehlhan odprezentovali svoje inovatívne antikorózne riešenie na vodnej báze konzorciu Øresund. Po niekoľkých pokusoch v teréne bol produkt RD-Monoguard vybraný pre svoju veľmi špecifickú pokročilú formuláciu, ktorá v jednom nátere spája rôzne vlastnosti a charakteristiky, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v troch rôznych tradičných antikoróznych farbách na báze rozpúšťadla!

Najdôležitejšie vlastnosti mostných náterov sú vysoká priľnavosť, vysoká antikorózna ochrana, vysoká odolnosť proti vode a erózii, vysoká odolnosť proti UV žiareniu a samozrejme trvanlivosť. High-tech receptúra RD-Monoguard kombinuje všetky tieto vlastnosti do jedného produktu!

Okrem toho, testovanie ukázalo, že RD-Monoguard ponúka jednoduchšiu aplikáciu, flexibilitu, a ide aj o bezpečnejší produkt, ktorý má tiež priaznivý vplyv na životné prostredie vďaka svojej veľmi nízkej hladine VOC.

V morskom prostredí nie sú farby na vodnej báze tak bežne používané ako je to v prípade epoxidových farieb, existujú však referenčné objekty, v ktorých sa farby na báze vody veľmi úspešne používajú. Napríklad na mostoch Storstrømsbroen a Limfjordsbron boli aplikované nátery pomocou RD-Elastometalu, ďalšieho populárneho antikorózneho náteru na báze vody od spoločnosti RD Coatings.

most Øresund
Výsledky predčili očakávania

Aj keď naše modelovacie analýzy boli optimistické, výsledky testov prekročili naše očakávania, čo dokazuje, že systém náterov na báze vody môže spĺňať rovnaké normy trvanlivosti ako tradičné nátery na báze epoxy, alebo polyuretánov.“ Vysvetlil Pia Sønderby Jessen, riediteľ firmy Muehlhan.

RD-Monoguard bol intenzívne testovaný v rôznych prostrediach vrátane drsných morských podmienok. RD-Monoguard, ktorý sa už používa na iných mostoch alebo oceľových konštrukciách a objektoch po celom svete, sa ukázal byť veľmi spoľahlivým náterovým systémom, ktorý priťahuje stále rastúcu základňu klientov.

Prelomenie zavedených zvyklostí

Jednou z každodenných výziev, je prelomiť zavedené zvyklosti v antikoróznom priemysle. Pre mnohých je ochrana ocele výrobkami na vodnej báze stále nemysliteľná! Zmýšľanie sa však mení a AcryMatic Coating môže využiť stále rastúci počet referencií v Ázii, Severnej Amerike, Afrike a Európe, ktoré dokazujú, že táto technológia nielenže funguje veľmi dobre, ale niekedy prevyšuje zavedené, tradičné polyuretánové technológie.

RD-Monoguard je súčasťou sortimentu protikoróznych výrobkov belgickej spoločnosti RD Coatings – Dothée. Táto rodinná firma sa zameriava výlučne na technológie povrchovej úpravy na vodnej báze. Spoločnosť je aktívna po celom svete s niekoľkými významnými výrobkami v oblasti antikoróznej ochrany, ochrany betónu a hydroizolácie, ako sú napríklad RD-Elastometal, RD-Elastoflex a RD-Elastodeck.

Vy si môžete objednať produkty od firmy RD Coatings z pohodlia vášho domova. Môžete ich nájsť v kategórii FARBY NA STRECHY alebo FARBY NA KOV.