Obchodné tajomstvá: Najlepšie čierne farby pre každú izbu

Otvorte si farebnú kartu Sikkens farby na stenu a hľadajte drámu vo svojich interiéroch.
Čierna farba, ktorá je vhodná pre odvážnych dizajnérov a dekoratérov, poskytuje okamžitý náraz a dávku skutočnej sofistikovanosti.

Čierna je odvážna, tajomná a nadčasová. Vedci popisujú čiernu ako neprítomnosť farby. Čierna je výsledkom nedostatku svetla. Vytvorenie iných odtieňov vyžaduje zmiešanie rôznych vlnových dĺžok svetla.

Materiály ako lampová čerň, oxid železitý a sadze vytvárajú čierne pigmenty. Každý materiál má rôzny vplyv na odtieň a štruktúru výsledného pigmentu. Čierna je bežná v estetike a interiéroch, pretože jej zmiešanie s inými farbami vytvára vysoký kontrast.

Čierna je buď jemná alebo dramatická, v závislosti od jej použitia. Často je to výrazná farba v móde alebo neutrálna základná farba v interiérovom dizajne.

Čierna vyvoláva pocity elegancie, sily a sofistikovanosti. Je to bežná farba interiérového dizajnu, pretože vytvára pocit hĺbky a zamerania. Čierny nábytok alebo akcentové steny poskytujú výrazný kontrast k ostatným farbám v miestnosti.

Čierna farba tiež vytvára upokojujúcu a intímnu atmosféru. Častým príkladom sú zákutia na čítanie alebo domáce kiná s tmavými, tlmenými tónmi.

Spojenie čiernej so živými odtieňmi vytvára výrazný a vysoko kontrastný vzhľad. Medzi bežné žiarivé odtiene patrí mandarínková, limetkovo zelená a fuchsiová. Ich jasná, nasýtená charakteristika vytvára veselú a energickú atmosféru v kombinácii s čiernou.

Čierne farby miešané priamo od výrobcu

Čierne farby (RAL9005 a RAL 9005) miešané v predajni BLISS farby

 

[/section]
[/section]