Kovové oplotenia a ohrady sú populárne voľby pre zabezpečenie a obmedzenie prístupu k určitým oblastiam. Tieto konštrukcie môžu byť použité v rôznych situáciách vrátane domácich, komerčných, priemyselných alebo verejných priestorov. Kovové materiály, ako je oceľ, hliník alebo železo, sa často používajú pre ich pevnosť, odolnosť voči poveternostným podmienkam a možnosti estetického prispôsobenia. Vyžadujú si však aj pravidelnú údržbu na prevenciu voči korózií a iných problémov spojených s poveternostnými podmienkami.

Preto je dôležité nie len správne oplotenie, ale aj jeho údržba a ochrana farbami. Hlavné kroky, ktoré môžete urobiť na ochranu a ošetrenie kovových oplotení farbami:
Pred aplikáciou farby je dôležité dôkladne očistiť povrch kovu od prachu, špiny, mastnoty a iných nečistôt.
Ak je povrch mastný alebo obsahuje olejové nečistoty, použite odmasťovač / riedidlo na odstránenie týchto substancií.
Ak sú na kovovom povrchu viditeľné známky korózie alebo hrdze, odstráňte ich brúsnym papierom alebo oceľovou kefkou. V prípade väčšieho poškodenia alebo väčších projektov aj otryskaním.
Pred aplikáciou vrchnej farby použite vhodný základný náter na kov, aby ste zabezpečili lepšiu priľnavosť vrchného náteru a predišli korózii. U nás nádete v ponuke viac výrobkov z tzv. systémov 3v1, ktoré Vám umožnia pooužiť jeden typ výrobku pre všetky pracovné postupy. Teda pre aplikáciu základného náteru použijete ten istý výrobok, s ktorým následne nanesiete druhú, prípadne aj tretiu, vrchnú vrstvu. Farbu aplikujte rovnomerne a v dostatočnom množstve. Postupujte podľa pokynov výrobcu farby a dodržiavajte odporúčané teploty a podmienky pre aplikáciu.

POPULÁRNE: Náterový systém 3v1 pre kovové a oceľové konštrukcie – Trimetal Steloxine

Mimoriadne populárne produkty. Trimetal Steloxine Protect Universal a Trimetal Steloxine Decor Satin, predstavujú špičkovú kvalitu náterov pre ošetrenie kovových podkladov. V jednom výrobku dostanete zákldný náter, medzi vrstvu a vrchný náter. Tým si zaistite dokonalú kohéziu antikorózneho náteru od základu po vrchnú vrstvu. Každá vrstva obsahuje rovnaké pojivo – fosforečnan zinočnatý, ktorý sa podieľa na antikoróznej ochrane. Navyše, výrobok Trimetal Steloxine Protect Universal je vhodný na všetky kovy (železné a neželezné), tvrdé PVC, pozinkované, zinkové, hliníkové, tvrdené plasty, dlaždice, melamín, Trespa,… Tieto výrobky Vám vieme namiešať do rôznych odtieňov. Najviac využívaná je farebná škála RAL. Možné sú aj iné odtiene z Sikkens Color Concept 5051 kolekcie.

Ekologické farby na vodnej báze:

Tieto ekologické farby (výrobca RD Coating Belgicko) neobsahujú riedidlá a predstavujú vynikajúcu alternatívu k riedidlovým výrobkom. Sú výborne ako renovačné nátery s veľmi dobrou priľnavosťou k rôznym podkladom. Vďaka kvalitným antikoróznym pigmentom účinne chránia podklad pred koróziou. Vytváraju flexibilný povlak, odolný voči poveternostným vplyvom.

Sikkens Redox BL Metal Protection antikorózna farba