K prácam na úprave fasád a iných povrchov v exteriéri využívame širokú škálu náterov, ktoré sú odolné voči poveternostným vplyvom, proti vzniku húb, plesni, machov. Do steny z vonka nepreniká voda a fasáda/podklad ostáva suchý.

Výrobky sú určené na steny s minerálnym podkladom, ako sú omietky, vápenno pieskové tehly, betón a taktiež podklady, ktoré boli už predtým natreté vápenným náterom, cementovým práškom alebo inými farbami. Taktiež sú vhodné na nové, ešte neošetrené fasády.

Poskytujú pekný, rovnomerný a podľa typu výrobku hlboko matný vzhľad podobný vápennej maľbe, cez matný až po saténový vzhľad. Ponuka obsahuje výrobky, ktoré sú odolné voči poveternostným vplyvom a chránia podklad pred prenikaním vody (úderovým dažďom počas búrok) a zároveň sú priepustný vodným parám (silikónové/siloxanové a akrylátové výrobky disponujú rôznym stupňom priepustnosti vodných pár)

V ponuke nájdete aj vychytávky:

  • Fasádny náter Sikkens Alphaloxan, alternatíva k minerálnej farbe na fasády. Farba je veľmi vhodná na kriedové podklady, ktoré pre svoju pevnosť musia zostať v rovnováhe s CO2 zo vzduchu. Technológia Siloxane Stayclean poskytuje paropriepustnú vrstvu náteru a chráni steny pred vlhkosťou, poveternostnými vplyvmi a zelenými usadeninami. Natretý povrch je vysoko odpudivý a teda odolný voči dažďom / lejakom ale zároveň prepúšťa vodné pary.
  • Hlboko matnú farba na fasádne steny s vynikajúcou ochranou podkladu Sikkens Alphatex IQ Mat s výborným krytím podkladu, veľmi vysokou trvanlivosť, zapuzdreným biocidom, odolnosťou proti stopám vytekania alebo „značeniu slimákov“ a priepusťou pre vodné pary: V2 (stredný) (µdH2O <0,2 m).
  • Na drevené fasádne obloženia transparentné nátery, ako aj krycie nátery, ktoré zachovávajú štruktúru dreva ale ho nepriehľadne prekryjú, prípadne fasáde dodajú metalický efekt. Poskytujú super krycí, silný povrch sú najlepšou voľbou pokiaľ nie je známy typ pôvodného náteru na drevenom podklade.
  • Pre kovové obloženia budov, skladov, hál máme pre vás v ponuke výrobky radu RD-Coatings.
-30%
Výpredaj značky
exteriérová fasádna farba
fara na fasády

Pri náteroch stien a interiérov aplikujeme farby značiek Sikkens, Trimetal a Levis Paint.