K prácam na úprave fasád a iných povrchov v exteriéri využívame širokú škálu náterov, ktoré sú odolné voči poveternostným vplyvom, proti vzniku húb, plesni, machov. Do steny z vonka nepreniká voda a fasáda/podklad ostáva suchý.

Výrobky sú určené na steny s minerálnym podkladom, ako sú omietky, vápenno pieskové tehly, betón a taktiež podklady, ktoré boli už predtým natreté vápenným náterom, cementovým práškom alebo inými farbami. Taktiež sú vhodné na nové, ešte neošetrené fasády.

Poskytujú pekný, rovnomerný a podľa typu výrobku hlboko matný vzhľad podobný vápennej maľbe, cez matný až po saténový vzhľad. Ponuka obsahuje výrobky, ktoré sú odolné voči poveternostným vplyvom a chránia podklad pred prenikaním vody (úderovým dažďom počas búrok) a zároveň sú priepustný vodným parám (silikónové/siloxanové a akrylátové výrobky disponujú rôznym stupňom priepustnosti vodných pár)

V ponuke nájdete aj vychytávky ako

  • Fasádny náter Flügger Facade Beton, ktorý bráni prieniku oxidu uhličitého do podkladu a tým chráni betón pred degradáciou. Taktiež chráni armovacie výstuhy v betóne pred koróziou
  • Vysoko elastická a voči poveternostným vplyvom odolnú fasádna farba Flügger Facade Zero, ktorá je možné aplikovať pri nižších teplotách než je to možné u ostatných fasádnych farieb, až do 0°C. .Zároveň prekrýva praskliny a štrbiny v podklade do 1 mm
  • Krycí lazúrovací náter na drevené fasády, ktorý zachováva štruktúru dreva. Poskytuje super krycí, silný povrch a je najlepšou voľbou pokiaľ nie je známy typ pôvodného náteru na drevenom podklade – Flügger Wood Tex 04 Opaque.
exteriérová fasádna farba
fara na fasády

Pri náteroch stien a interiérov aplikujeme farby značiek Sikkens, Trimetal, Flügger a Levis.